Öğr, etim Üyesi, Bilgi Üniversitesi & Öğretim Üyesi & Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı, Gedik Üniversitesi

Ural Aküzüm

Yönetim Kurulu Y. Üyesi, Ortak İdealler Derneği

Yıllardır genç insanların potansiyellerini keşfetmeleri ve değerlere bağlı toplum liderleri olmaları için çalışıyorum, kuruluşundan beri içinde olduğum GençLİG Vakfı’nın yönetiminde bu amaç için görev yapıyorum.

28 yaşında topluma yeni bir gönüllülük anlayışı kazandırmak ve yeni nesil toplum liderlerini yetiştirmek amacını güden ARI Hareketi başkanlığını üstlendim. Çocukluğumdan beri en sevdiğim şey olan kitap okuma alışkanlığımı şimdi akademisyen olarak öğrencilerime aşılamaya devam ediyorum.

Çok çeşitli iş dünyası ve muhtelif sivil toplum kuruluşlarında kişisel gelişim yolculuğuma önemli artılar yazdım. Galatasaray Spor Kulübü’nde 6 başkan döneminde çok değişik görevler üstlendim, sporun toplum üzerindeki dönüştürücü etkisi üzerine çok sayıda deneyim kazanmama neden oldu. Halen Bilgi Üniversitesi ve Gedik Üniversitesi’nde öğretim üyesi, Gedik Hukuk Fakültesi dekan yardımcısı olarak akademik kariyerimi sürdürüyorum.

Ortaklarımla KABİNE adını verdiğimiz bir hukuk büromuz var, uluslararası kompleks uyuşmazlıklar ve tahkime ilişkin müvekkillerimize hizmet veriyoruz . Bu faaliyetlerin dışında muhtelif yatırım ve girişimlerim var.

5 kitabım ve 100’den fazla muhtelif makalem çeşitli mecralarda yayınlandı. Kendi memleketim olan Kars ve dedelerimin yurdu olan Azerbaycan’a kalpten bağlıyım. Kızıma ve bütün aileme bu aidiyet duygusunu aşılamaya çalışıyorum.