Başkent Doğalgaz Dağıtım GYO A.Ş, İşletme Direktörü

Işık Deniş

Yönetim Kurulu Y. Üyesi, Ortak İdealler Derneği

H. Işık Deniş, 1972 yılında Kayseri’de doğdu.  İlk, orta ve lise eğitimlerini Bartın, Malatya ve İzmir’de tamamladı.  1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Çalışma hayatına 1995 yılında İstanbul’da başlayan H. Işık Deniş, 1998 yılında STFA bünyesine katılmıştır.  1998-2002 yılları arasında STFA’nın çeşitli şirketlerinde görevler aldı. Bu dönem içerisinde 4646 sayılı Doğal Gaz Piyasası Kanunu üzerine detay çalışmalar yaparak, STFA’nın bu sektörde pozisyon almasına liderlik etti.  2003-2021 yılları arasında STFA’nın Doğal Gaz Dağıtım Şirketleri’ni bünyesinde bulunduran Enerya Enerji A.Ş.’de çeşitli üst düzey pozisyonlarında görev aldı.

Ekibi ile birlikte geliştirdiği yöntemlerle, doğal gazın boru hatları ile ulaşamadığı bölgelere doğal gaz arzı sağlanabilmesi için CNG ve LNG sistemlerinin doğal gaz dağıtım sektöründe kullanılmasını sağlayarak, Enerya’nın Türkiye’deki ilk uygulamaları gerçekleştiren şirket olmasını da sağladı.

2021 yılında Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtım şirketi olan Başkent Doğalgaz Dağıtım GYO A.Ş.’de İşletme Direktörü olarak göreve başladı.

Bir dönem Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği GazBir’de Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olup halen İTÜ Mezunlar Derneği, TMMOB Petrol Mühendisleri Odası ve Ortak İdealler Derneği üyesidir.