Genel Müdür, Lenovo Türkiye

Emre Hantaloğlu

Yönetim Kurulu Başkanı, Ortak İdealler Derneği

Bilişim sektöründe 20 yıldan fazla deneyime sahip olan Hantaloğlu, Kasım 2017’den bu yana dünyanın en büyük teknoloji firmalarından biri olan Lenovo’nun Türkiye organizasyonunun başında yer alıyor. Hantaloğlu, Lenovo Türkiye Genel Müdürlüğü görevinden önce yine Lenovo’da Kanal Satış Müdürü olarak kariyerini sürdürüyordu.

Emre Hantaloğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü mezunu. Lisans eğitiminin ardından ABD’ye giden ve burada Maine Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı yapan Hantaloğlu, iş hayatına Empa Elektronik ve Bilgi Teknolojileri A.Ş.’de Ürün Müdürü olarak başladı. Sektörde aralarında Compaq, HP, Türk Telekom ve Samsung’un da olduğu önemli teknoloji firmalarında yöneticilik görevleri üstlendi.  Lenovo Türkiye’nin Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), İTÜ ARI Teknokent başta olmak üzere hepsi alanlarında öncü olan kuruluşlarla bir araya gelerek kurduğu “Teknoloji ile Üretelim” platformunu hayata geçirilmesinde aktif rol aldı. TEGV ile Diyarbakır Ergani’de ve İzmir Gümüşpala’da “Tasarım ve Beceri Atölyesi” adı verilen teknoloji sınıflarının açılışlarını gerçekleştirdi.

Emre Hantaloğlu, 2020 yılında TEGV ile Lenovo Türkiye’nin ortaklaşa başlattığı 2020 - 2021 yılı boyunca toplam 50.000 çocuğun digital düşünce ve kodlama giriş eğitimleri alması projesine de öncülük etmektedir.

Emre Hantaloğlu, TÜBİSAD Yönetim Kurulu üyesidir.