Program Yöneticisi, Common Purpose Türkiye/Ortak İdealler Derneği

Duygu Özcan

Duygu 07.04.1991 yılında Adana’nın Karataş ilçesinde doğdu. Çukurova Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği Bölümü’nden 2014 yılında mezun olan Duygu, 2 stajını Adana HiltonSA İnsan Kaynakları departmanında yaptı.İnsan kaynakları alanında kendini geliştirmek isteyen Duygu, bu amaçla bir eğitim programına katılarak, sertifika aldı.

2010 yılında Her Şey Bir Gülücük İçin (HSBGİ) Derneğinde gönüllü olarak başlayan Duygu halen gönüllü etkinlik koordinatörlüğü ve üye olarak çalışmaya devam etmektedir. Sosyal sorumluluk alanına önem veren Duygu, HSBGİ derneğinde hala yardıma muhtaç tüm çocuk grupları için ve huzurevlerinde yaşlılar için çalışmalar gerçekleştiriyor, kaynak yaratmak adına tiyatro kumpanyaları ve etkinlikler düzenliyor. 2014 yılında Avrupa Gönüllülük Hizmeti ( AGH ) ile gönüllü bir proje kapsamında Romanya’ya gitti. 2015 yılında çocuklarla ilgili alanda bilgi edinmek ve eğitmen kimliğini beslemek adına Pedagojik Formasyon eğitimi aldı. 2016 yılında Esas Holding’in İlk Fırsat Projesi kapsamında 550 kişi arasından 15 kişi arasına seçilerek Türk Eğitim Vakfı’nda İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak iki sene görev alan Duygu, 2017 Aralık ayında Common Purpose’da Program Yöneticisi olarak görevini başladı. Aynı zamanda Marmara Üniverstesi’nde Toplumsal Projeler Yönetimi ve Organizasyonu alanında tezli yüksek lisans yapmaktadır.

Kamp yapmaktan, seyahat etmekten, yeni insanlarla tanışmaktan, aynı anda farklı tarzlarda kitaplar okumaktan, karakalem resim çizmekten, kürekçilik sporundan hoşlanmaktadır. Ayrıca kar küresi koleksiyonu yapmaktadır.