Koordinatör, Common Purpose Türkiye/Ortak İdealler Derneği

Dilara Yalınkılınç

Dilara Yalınkılınç, 1995 yılında İstanbul'da doğdu. Ortaokul ve lise öğrenimi süresince Beylikdüzü İlçe Öğrenci Meclisi'ne başkanlık etti. 5 yıl boyunca İstanbul İl Öğrenci Meclisi'nde faaliyet gösterdi ve 2010 yılında İstanbul Öğrenci Meclisi Kültür Komisyonu'nun koordinatörlüğünü üstlendi. Yaşar Acar Fen Lisesi'nde lise öğrenimini tamamlayan Dilara, lise yıllarında başta fizik olmak üzere birçok farklı çalışma grubunda yer aldı, birçok sosyal ve kültürel faaliyetin koordinatörlüğünü üstlendi.

2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde eğitim görmeye başladı. Lisans öğrenimine devam etmekte olan Dilara,  kurucusu olduğu İTÜ Ekonomi Kulübü'nde 3 yıl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttükten sonra Denetim Kurulu Başkanı olarak kulüp bünyesindeki çalışmaları desteklemeye devam etmektedir. Kulüp bünyesindeki 'Big Four Summit' ve 'Women in Business' gibi büyük organizasyonlar başta olmak üzere birçok etkinliğin Genel Koordinatörlüğü ve Danışmanlığı'nı yürüten Dilara, bunun yanı sıra İTÜ Kariyer Zirvesi etkinliğinde yer alan 'Touch The Talent' etkinliklerinin 3 yıl Genel Koordinatörlüğü'nü üstlenmiştir.

2015 yılından itibaren yer aldığı Türkiye İhracatçılar Meclisi bünyesindeki 'İnovaTİM'de faaliyetlerini sürdüren Dilara, bu oluşumda İTÜ Öğrenci Temsiliği görevininin ardından İstanbul Bölge Liderliği görevini üstlenmiştir. İnovatim bünyesinde 'Türkiye İnovasyon Haftası', Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Uluslararası Genç Girişimciler Platformu bünyesinde '2.IPFYE Business Forum'a Koordinatörlük yapmıştır. Aile şirketi olan Eko Enerji'de iş hayatına adım atan Dilara, ardından Zebra Organizasyon'da faaliyet göstermiş ve sırasıyla Halkbankası ve Pwc deneyimleriyle çalışma hayatını sürdürmüştür. 2017 yılında Ortak İdealler Derneği ailesine Dernek Asistanı olarak katılan Dilara, kariyerini Koordinatör olarak devam ettirmektedir.

Başta Dış Ticaret ve Enerji Mini MBA eğitimleri olmak üzere ticaret ve enerji üzerine eğitimler alan Dilara Yalınkılınç, farklı konularda da yeni eğitimler almayı sürdürmektedir.

Küçük yaşlarda tiyatro ile tanışan ve drama eğitimleri alan Dilara, tiyatroları takip etmekten, kitap okumaktan, kayak yapmaktan, yeni yerler keşfetmekten, özellikle çocuklara ve yaşlılara yönelik sosyal faaliyetlerde bulunmaktan hoşlanıyor.