Proje Yöneticisi, Common Purpose Türkiye/Ortak İdealler Derneği

Dilara Yalınkılınç Soylu

Dilara Yalınkılınç Soylu, 1995 yılında İstanbul'da doğdu. Ortaokul ve lise öğrenimi boyunca İlçe ve İstanbul Öğrenci Meclislerine Başkanlık etti. 2013 yılında Yaşar Acar Lisesi’nden mezun oldu ve İstanbul Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde eğitim görmeye başladı. Kurucusu olduğu İTÜ Ekonomi Kulübü'nde 3 yıl Başkan Yardımcılığı ve 1 yıl Denetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. Kulüp bünyesindeki 'Big Four Summit' ve 'Women in Business' gibi büyük organizasyonlar başta olmak üzere birçok etkinliğin Genel Koordinatörlüğü’nü yürüten Dilara, bunun yanı sıra İTÜ Kariyer Zirvesi etkinliğinde yer alan 'Touch The Talent' etkinliklerinin 3 yıl boyunca Genel Koordinatörlüğü'nü üstlenmiştir. 2015 yılından itibaren yer aldığı Türkiye İhracatçılar Meclisi bünyesindeki 'İnovaTİM'de faaliyetlerini sürdüren Dilara, bu oluşumda İTÜ Öğrenci Temsiliği görevininin ardından İstanbul Bölge Liderliği görevini üstlenmiştir. İnovaTİM bünyesinde 'Türkiye İnovasyon Haftasına ; Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Uluslararası Genç Girişimciler Platformu bünyesinde '2.IPFYE Business Forum'a Koordinatörlük yapmıştır.

Aile şirketi olan Eko Enerji'de iş hayatına adım atan Dilara, sırasıyla Zebra Organizasyon, Halkbankası ve Pwc deneyimleriyle çalışma hayatını sürdürmüştür. 2017 yılında Ortak İdealler Derneği ailesine Dernek Asistanı olarak katılan Dilara, kariyerini Koordinatör olarak devam ettirmiştir. Ardından, MEPA İthalat İhracat ve Pazarlama şirketinde Dış Ticaret Uzmanı olarak çalışmıştır.Başta Dış Ticaret ve Enerji Mini MBA eğitimleri olmak üzere ticaret ve enerji üzerine eğitimler alan Dilara Yalınkılınç Soylu, farklı konularda da yeni eğitimler almayı sürdürmektedir.Halen İkinci Üniversite Dış Ticaret lisans programında okuyan Dilara, kariyerine Ortak İdealler Derneği Proje Yöneticisi olarak devam etmektedir.

Küçük yaşlarda tiyatro ile tanışan ve drama eğitimleri alan Dilara, tiyatroları takip etmekten, kitap okumaktan, kayak yapmaktan, yeni yerler keşfetmekten, özellikle çocuklara ve yaşlılara yönelik sosyal faaliyetler içerisinde bulunmaktan hoşlanıyor.