Genel Sekreter, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi

Bora Gündüzyeli

Yönetim Kurulu Üyesi, Ortak İdealler Derneği/Common Purpose Türkiye

Aslen istanbul Fatih'li bir ailenin çocuğu olmasına rağmen, babasının görevi gereği 1963 yılında, İzmir'in Urla ilçesine bağlı, Uzun Ada da doğdu.

Altı yaşına geldiğinde aile tekrar İstanbul'a dönüş yaptı. ilk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra , 1980 yılında İstanbul İktisat Fakültesi’ne girdi ve 1984 yılında fakülteden mezun oldu.

Okuldan mezun olduktan sonra, askerlik görevini Kıbrıs'ta piyade asteğmen olarak tamamladı. Askerlikten sonra, Koç grubu ve İtalyan ortaklığı olana Mako şirketinde çalıştı, daha sonra ise 1988 yılında Shell şirketinde çalışmaya başladı. Bu şirketin İstanbul ve Diyarbakır ofislerinde değişik birimlerde yönetici olarak çalıştıktan sonra, 1996 yılında eğitimci olan eşiyle beraber, hala Türkiye'nin önde gelen dil okullarından International House'u kurdu.

Yirmi yıldır eğitim sektörünün bir çok alanında hizmet vermeye devam eden Bora Gündüzyeli, aynı zamanda Helen Doron anaokullarının, Hayata Doğru ilkokullarının, ITI Cambridge Universitesi İngilizce Öğretmeni yetiştirme şirketinin kurucusu olup, Kavram Meslek Yüksekokulu'nunda Mütevelli Heyet Başkanıdır.

Bora Gündüzyeli aynı zamanda bir çok sivil toplum örgütünde aktif olarak görev yapmaktadır, bu çalışmalardan arta kalan zamanda pazarlama alanında başlamış olduğu doktora programını tamamlamak için büyük gayret sarfetmektedir. Böylece haftanın yedi günü tamamen eğitimle uğraşmaktadır.

1985 doğumlu Elif isminde bir kızı olan Bora Gündüzyeli, yakaladığı küçük boşluklarda spor yapmaktadır, özellikle çok sevdiği kitap okumalarını, yine çok sevdiği iş seyehatleriyle birleştirerek bir taşla bir çok kuş vurmayı sevmektedir. böylece dünyanın yaklaşık ½’sini görmüşken, yüzlerce de kitap okuma imkanı bulmuştur.

Kariyerinin başında uluslararsı şirketlerde çalışması ve sonrada eğitim sektörü içinde çalışmış olması dolayısıyla, hemen hemen tüm kişisel gelişim eğitimlere katılmıştır.

Bora Gündüzyeli kendini bildi bileli çevresindekilere pozitif enerji vermektedir ve kendisi bu pozitif enerjiyi üretmek için hergün dünyanın her yerinden, her yaşta, her seviyede insanla iletişim kurmaya devam etmektedir.